KUZU (KUDZU) – NIEPOZORNY AZJATYCKI WOJOWNIK 0
KUZU (KUDZU) – NIEPOZORNY AZJATYCKI WOJOWNIK

W tym blogu prezentujemy opisy różnych produktów w formie ciekawostek, dzielimy się naszymi ulubionymi wege przepisami (wegetariańskie lub wegańskie) i przedstawiamy całkowicie subiektywne relacje i odczucia z naszych wypadów za miasto. Jeśli masz ochotę, dołącz wirtualnie do naszej ekipy. Będzie nam bardzo miło.


KUZU (KUDZU)


Niesamowita roślina wywodząca się Azji Południowo-Wschodniej. Jej sproszkowany korzeń jest wykorzystywany w chińskiej medycynie ludowej od około dwóch tysięcy lat ze względu na jego rozliczne właściwości lecznicze. Dlatego nazwałam go wojownikiem – niepozornym bohaterem, który wykorzystuje swoje 'cudowne' moce w obronie naszego zdrowia.

 

Zwalcza uzależnienia

Badania wykazały, że roślina ta jest nadzieją dla osób dotkniętych nałogami. Ku(d)zu przede wszystkim celuje w nałóg alkoholowy i chęć sięgnięcia po kieliszek, jak również zwalcza uzależnienie od nikotyny i narkotyków. Obecne w nim izoflawonoidy stymulują wydzielanie serotoniny i dopaminy, czyli HORMONÓW SZCZĘŚCIA, odczuć przypominających te które osiągamy pod wpływem upojenia/odurzenia. Ponadto ku(d)zu hamuje przyswajanie alkoholu (rozkład etanolu na substancje szkodliwe jak aldehyd octowy, czy kwas octowy), ograniczając zatrucie alkoholowe i stopniowo zmniejszając jego konsumpcję. Jedno z badań klinicznych wykazało, że podawanie wyciągu z korzenia kuzu już w ciągu 7 dni skutkowało zmniejszeniem spożycia alkoholu o 40%.

Zwalcza nadprogramowe kilogramy

Kudzu ma wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn i wolnych rodników, co oddziałowuje na proces utraty tkanki tłuszczowej.

Zwalcza nowotwory

Korzeń kuzu jest często stosowany w leczeniu raka prostaty. Zawarta w nim genisteina zmniejsza aktywność męskich hormonów, a tym samym obniża ich wpływ na rozwój raka.

Kuzu zapobiega także rozwojowi innych nowotworów, gdyż zatrzymuje rozwój naczyń krwionośnych dostarczających składniki odżywcze do komórek nowotworowych. A znajdujące się w nim izoflawonoidy pozbywają się wolnych rodników z organizmu i chronią przed stresem oksydacyjnym, który jest częstą przyczyną powstawania raka.

Zwalcza dokuczliwe objawy związane z MENOPAUZĄ i ANDROPAUZĄ

Ku(d)zu wpływa na unormowanie nastroju i poprawę samopoczucia. Ponadto wspiera walkę z uderzeniami gorąca. Przypisuje się mu także działanie mające na celu zahamowanie rozwoju osteoporozy (ochrona przed ubytkami masy kostnej). Roślina ta zapobiega przybieraniu na wadze oraz przeciwdziała wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Odkwasza organizm

Ekstrakt z kuzu ma odczyn zasadowy i wykazuje zdolności do równoważenia energii w ciele ludzkim, co pozwala m.in. na dokładne i skuteczne wydalanie toksyn, regulację przemiany materii oraz efektywne odchudzanie.

Wspiera walkę z innymi dolegliwościami

  • grypa

  • problemy trawienne i gastryczne

  • cukrzyca

  • alergie

  • choroby układu krążenia

 

A czy Ty znasz już tego dzielnego, wszechstronnego wojownika? Jeśli nie, to najwyższy czas się zaprzyjaźnić. Możemy Ci w tym pomóc. Zajrzyj tutaj

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl