KORZENNA, ZMYSŁOWA GAŁKA MUSZKATOŁOWA - Z NIĄ BEZSENNOŚĆ CI NIE GROZI 0
KORZENNA, ZMYSŁOWA GAŁKA MUSZKATOŁOWA - Z NIĄ BEZSENNOŚĆ CI NIE GROZI

W tym blogu prezentujemy opisy różnych produktów w formie ciekawostek, dzielimy się naszymi ulubionymi wege przepisami (wegetariańskie lub wegańskie) i przedstawiamy całkowicie subiektywne relacje i odczucia z naszych wypadów za miasto. Jeśli masz ochotę, dołącz wirtualnie do naszej ekipy. Będzie nam bardzo miło.

 

Gałka – niepozorna kuleczka, wysuszone jądro nasiona muszkatołowca, może zapewnić Ci całą gamę niezapomnianych wrażeń - i to nie tylko kulinarnych.

Sposób na bezsenność

Cierpisz na bezsenność? Marzysz o odpłynięciu w kojące objęcia Morfeusza? Chodzą słuchy, że ów grecki bóg marzeń sennych korzystał w tym celu z usług rzeczonej przyprawy. Spożywanie gałki muszkatołowej zwiększa poziom serotoniny, dopaminy i noradrenaliny, a co za tym idzie poprawia nastrój, wycisza i ułatwia zasypianie, wpływa nie tylko na długość, ale także na jakość snu. Dodaj szczyptę gałki muszkatołowej do ciepłego mleka, czy napoju roślinnego bezpośrednio przed snem, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Nasz zaprzyjaźniony suseł regularnie korzysta i może potwierdzić. Jak tylko się przebudzi.

Naturalny afrodyzjak

A może Twoja insomnia wynika z faktu, że masz niezmierną ochotę na harce, hulanki swawole, ale przysłowiowy 'konar' nie płonie i pozostają Ci tylko fantazje? Otóż dzikie, ogniste figle są możliwe bez sztucznych wspomagaczy. Nazywana też „przyprawą kochanków", gałka muszkatołowa stymuluje przepływ krwi w naczyniach powodując lekkie przekrwienie narządów w obrębie miednicy, w tym narządów płciowych. Dlatego też uznawana jest za doskonały środek na potencję i zaburzenia seksualne u mężczyzn. Ten naturalny afrodyzjak również u kobiet podnosi libido, zwiększając apetyt na igraszki

 

Właściwości psychoaktywne i narkotyczne gałki

Gałkę zdecydowanie możemy włączyć do codziennej diety, jednak stosujmy ją z umiarem. Użyta w nadmiarze wykazuje działanie psychoaktywne i właściwości narkotyczne. Z uwagi na zawartość MIRYSTYCYNY (związku o właściwościach psychoaktywnych), już 6-30 gramów sproszkowanej gałki muszkatołowej to dawka halucynogenna. Objawy pojawiają się już kilka godzin po spożyciu gałki i utrzymują się nawet przez okres 24 godzin. Należą do nich niepokój, euforia, złudzenia i omamy wzrokowe, palpitacje serca, sny na jawie, utrata kontaktu z rzeczywistością, uczucie unoszenia się w powietrzu (lewitacja). Ale nie cieszcie się robaczki i zapamiętajcie, że nadużywanie gałki muszkatołowej jest szkodliwe dla zdrowia i może powodować raka wątroby. Tak więc ostrożnie! Umiar, moi drodzy.

O innych właściwościach zdrowotnych oraz kulinarnym zastosowaniu gałki przeczytasz TUTAJ

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl